Būvniecība pludmalē?

Jau vairākas dienas ir lielisks laiks, kas aicina tā vien doties garās pastaigās brīvā dabā. Tā nu es šodien ļāvos dzestrajai piektdienas pēcpusdienai un devos pastaigā gar jūru. Gara un skaista bija mana pastaiga, un arī pārsteigumu pilna…

Kā jau ziniet, kūrortpilsētā Jūrmala vasarā ir daudz omulīgu āra kafejnīciņu, tai skaitā pludmales kafejnīciņu, kuras tiek veidotas tikai vasaras sezonā un ir dabai draudzīgas, lielas teltis un izvietotas pludmalē uz vienkāršām koka paletēm, tādām kā šīs te:

Foto atrasts te

Kāpēc to visu stāstu?

Tāpēc, ka pastaigas gar jūru rezultātā nonācu 33.līnijā jeb Lielupē, kur stāvvietas ietvaros (ne pludmalē vai kāpās, bet aiz kāpām) jau pāris gadus slejas lielisks restorāns “36.līnija”, ko no visas sirds iesaku apmeklēt!

BET…. te sākas manas pastaigas pārsteigumu sadaļa.

Kas man bija par pārsteigumu – Jūrā, pludmalē notiek būvniecības darbi! Tauvas joslā, aizsargājamā teritorijā – Ragakāpas dabas parka teritorijā! Jā, jā, no pirmā skata šķiet, nu kas tad tur – kārtējā vasaras kafejnīciņa “uz koka paletēm”, bet nekā nebija – betona stabi vai bluķi iedzīti pludmales smiltīs, rosās smagā tehnika, kas buksē smiltīs un izdangā pludmali, savilkta un iebūvēta jau elektrības kaste, izvietoti dzīvojamie vagoniņi strādniekiem un būvniecība rit pilnā sparā!

Un jā – NEVIENA paziņojuma, šiltes vai uzziņas stenda, kur varētu redzēt kas ir būvnieki, pasūtītāji, būvatļaujas numuri vai jebkas cits – pilnīgi anonīma būvniecība jūras krastā! Nav pat pie kā vērsties, vai kam uzzvanīt, ja nu kādi jautājumi ir. Jā, jā – būvniecība, skatīties Būvniecības likumu! ;)Un noteikti, ka ne jau bez “godīgās” Jūrmalas domes ziņas, tiek bojāta Latvijas bagātība kaut kādu iegribu dēļ….

Kurš no Jūrmalas domes apturēs šo būvniecības procesu Jūrmalā? 

Varbūt ir kāds, kas mani spētu pārliecināt, ka tā nav būvniecība? Tās jau nav vienkāršas koka paletes, bet gan betona balsti, pamati, konstrukcijas…. kas ar smagās tehnikas palīdzību tur nogādātas. Vai patiesi visi šie procesi nekaitē aizsargājamai teritorijai, kurā pat telti uzsliet aizliegts (skatiet galerijā)?

Raugiet paši visu procesu galerijā:

P.S. Labi ļaudis tikko vēlu vakarā atsūtīja man bildes no šī procesa pirmajām dienām, kas esot aizsākušās aprīlī, skatīt zemāk galerijā. Ja tā nav būvniecība, tad KO tur dara traktors?

P.P.S. Esmu vērsusies ar iesniegumiem atbildīgās iestādēs, cerībā rast atbildes uz šādiem jautājumiem:

 • Kas tiek būvēts pludmalē ?
 • Vai ir izsniegta būvatļauja ? Ja jā, tad kad, kam un kādiem konkrēti darbiem būvatļauja izsniegta?
 • Vai ir izvērtēta būvdarbu rezultātā iespējamā ietekme uz vidi?
 • Vai šādi būvdarbi var kaitēt aizsargājamai dabas parka teritorijas pastāvēšanai, tās faunai un florai ?
 • Vai būvdarbu veikšana Jūrmalas pludmalē, aizsargājamā Ragakāpas dabas parka teritorijā ir saskaņota ar Valsts Vides dienestu un  Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju ?
 • Vai, ja tā ir vasaras kafejnīca, tās uzsliešanai patiesi un nekontrolēti pieļaujama būvniecība un nepieciešama :
  • smagās tehnikas izmantošana?
  • Betona stabu, bluķu dzīšana pludmales smiltīs nez cik lielā dziļumā?
  • Vai tā notiek un notiks katru vasaru?
  • Vai patiesi kaitējums aizsargājamai dabas parka teritorijai tādējādi nekāds netiek nodarīts? Un ja netiek, tad kas tieši to apliecina?

  Lūkosim kādas būs atbildes…. 😉

_________

Esmu šodien, 2013.gada 17.maijā saņēmusi atbildi no Jūrmalas pilsētas domes uz manu iesniegumu par iespējamo patvaļīgo būvniecību Jūrmalas pludmalē. Būvniecība patiesi bijusi patvaļīga… lūkojiet atbildi zemāk spiežot uz abiem nosaukumiem paši! 😉

jd_atbilde_1jd_atbilde_2

3 thoughts on “Būvniecība pludmalē?

 1. Nu, šeit tevi neviens nevarēs pārliecināt. Tā vien nāksies piekrist, ka būvniecība rit.
  Sūdīgi ir vienīgi tas, ka teritorija nav norobežota, darba drošības nekādas, kā arī plakātu nav (kā jau minēji), kur varētu redzēt, vai vismaz būvatļauja ir dabūta šim objektam. Principā ir tā, ka, ja nav uzstādīts plakāts, policija liek maksāt sodu, respektīvi, vari vien zvanīt policijai, lai aizbrauc pārbauda, tad arī uzzināsim, cik legāli vai nelegāli tas notiek.

 2. Nieki. Cik redzams no bildēm trahtors novieto standarta betona bluķus uz tiem tiks uzbūvēts dēļu podests un uzslieta pagaidu būda vai telts. Katrā gadījumā antropogēnā slodze uz dabas parka pamatni nebūs lielāka kā no blakus esoša restorāna. Rudenī novāks paši vai jūra aizskalos. Pārējais darbu veikšanas kultūras jautājums.
  “15.Īslaicīgas lietošanas būve – būve, kuras ekspluatācijas laiks nav ilgāks par pieciem gadiem un kas jānojauc līdz minētā termiņa beigām.” sk. Vispārīgos būvnoteikumus.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s