Cilvēks varā

Lasu Ingas Springes vienu no pētījuma daļām šīs nedēļas žurnālā “IR” par to, kā tad mums ir vislielākā ienākumu nevienlīdzība ES.  Lasu un ir skumji. Un mani nevis pārņem bezcerība, bet gan ticība, ka reiz mana tauta – Latvijas tauta celsies, iztaisnos savas muguras un beigs samierināties ar netaisnībām. Un liks saprast, ka nevis “godīgs” ir sinonīms vārdam “muļķis”, bet gan kā minimums  “tautas nodevējs” un “savtīgais” ir sinonīmi vārdam “muļķis”.

Lasu un acu priekšā atkal atminos reizi, kad vienā no konferencēm tai pašai mūžam pieklusinātā, cietējas balsī runājošajai Labklājības(!) ministrei  Ilzei Viņķelei reiz uzdevu jautājumu, kā gan viņa var apgalvot, ka viss ir normāli, ja iztikas minimums Latvijā ir faktiski lielāks kā valstī noteiktā minimālā alga, no kuras vēl nodokļus atvelk, tad viņa, acīs skatīdamās, visai aizkaitināta, ka jautājumi tiek uzdoti pēc būtības, teica, ka tā nu tas ir, un tas ir normāli…viņai normāli, jo viņa ar to savā dzīvē nesaskaras. Un šķiet, ka nekad arī nespēs saprast tos, kuriem tā ir.  Auditorijā esošie Vācijas profesori bija neizpratnē, kā tāda situācija vispār var būt, jo ES to aizliedz. Viņi pat pārprasīja vai tiešām tā tas ir? Ir, ir… Mums to Latvijas varneši apzināti noklusē jeb pareizāk sakot izliekas neredzam, jo viņiem tas IR tik ļoti izdevīgi, viņus personiski tas tak neskar.

Jūs man teiksiet, Dace, kur gan paliek Tava cieņa pret valsts amatpersonām, godājamiem tak’ cilvēkiem?

Pirmkārt, cieņa ir abpusējs jēdziens. Otrkārt, cieņa ir pret tiem, kas to pelnījuši. Bet es nekad neesmu cienījusi un necienīšu cilvēkus tikai to ieņemamā amata dēļ. Nekad. Lai kādi ordeņi, pagoni un CV nebūtu. Jebkuru cilvēku es cienu par tā godīgu un taisnīgu rīcību.  Sākot no sētnieka līdz valsts prezidentam. Par meliem, negodīgu un savtīgu rīcību(kaut pēc manis ūdensplūdi) cienīt nevar NEVIENU. Un necienīgiem cilvēkiem, līdz mielēm ir jāizjūt to nožēlojamā cena, par kādu tie kalpo netaisnībai.  Kāpēc cena? Tāpēc, ka vērtība šiem cilvēkiem nav nekāda… Pat nepārsteidz šīs “SAVAS Labklājības ministres” Viņķeles rīcība, jāteic, ka priecē fakts par tās saņemto sodu, par ko šodien ziņo Pietiek.com Ja šai dāmītei kaut mazliet būtu saglabājies kauns un kādas morāles vērtības, viņa no sava amata atkāptos VAI beidzot sāktu strādāt Latvijas tautas labā. Otrais variants gan šķiet neiespējams, pirmais maz ticams… Izvēle viņai un citiem pie varas esošajiem ir.

Un nevajag teikt, ka valstī nav naudas, lai palīdzētu nabadzīgākajiem. Nauda IR. Pie varas esošiem tādas GRIBAS palīdzēt nav.  Vai arī kāds tiešām tic, ka Parexam, airBalticam, Krājbankai, un citiem “nabadziņiem” palīdzība vairāk vajadzīga kā bērniem un ģimenēm, kam pat maizes rikai dienā nesanāk, godīgi strādājot, un ne jau pašu vainas dēļ, bet gan tieši pie varas esošo radītās nodokļu sistēmas dēļ?

Varbūt profilaksei un progresam uz kādu mēnesi samainīsim vietām Ingas Spriņģes stāsta varoni Zani un Latvijas Labklājības ministri Viņķeli ar visu valdību un parlamentu? Varbūt tad varneši pie sajēgas nāks?

Un arī, laikam, maz ticams, jo jau 2009.gadā(laikā, kad tieši Kalvīša trekno gadu sekas – krīze uzņem apgriezienus un tieši daudzām, vismazāk aizsargātajām sociālajām grupām vara pievelk jostas, savas palaižot vaļīgāk) Latvijas likumdevējs no Krimināllikuma klusiņām svītro sociālās grupas kā genocīda nozieguma objektu. Sakritība? Teikšu, ka likumsakarība, jo pie varas esošo mērķis acīmredzami tak nav tautas labklājība…vai ne?

P.S. Viņķeli un jebkuru citu Labklājības ministru pieminēšu visu laiku, jo tieši LABKLāJīBAS ministram ir jākliedz pilnā balsī par netaisnībām, kas notiek, nevis jāmierina tauta ar tukšiem solījumiem. Labklājības ministram ir jāsit kulaks galdā un jāsaka, ka nebūs nekāda palīdzība bagātajiem, kamēr nabagiem netiks palīdzēts… Labklājības ministram ir jābūt tam, kas iestājas par bērniem, nevis sev tīkamiem bezmaksas juridiskiem pakalpojumiem. Labklājības ministram ir jāstrādā, lai labklājība būtu visiem, nevis tikai paša “draugiem” – varai tuvākajiem.

——-

Tikai viena no daudzajām ES rezolūcijām, kuras LV ignorē ir šī, ko vara izliekas neredzam… http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2012:070E:0008:0018:LV:PDF … 3., 29., 46.punkti…

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s