Meli nekad nebūs Patiesība

Mana atbilde Krišjānim Liepiņam (@krisjanisliepin) uz viņa bloga ierakstu par Lato Lapsas trāpīgo rakstu, kurā jebkurš cilvēks, kas saskāries ar varu, piekritīs Lato teiktajam, kaut arī skaļi to visticamāk neatdzīs.

Diemžēl, es ceru, ka Tev vienkārši trūkst zināšanu. Ne tikai juridisku un valstisku, bet arī pieredzē balstītu. Labā ziņa – tas ir labojams – zināšanas var apgūt un pieredzi iegūt arī.

Nenonieci Latviju kā valsti! Nekad. Vienkārši nedari to. Valsts nav nekas abstrakts.
Valsts ir konkrēti cilvēki, pilsoņu kopums, likumdevējvara, izpildvara, tiesu vara. Un katru šo varu “dzīvu” dara konkrēti cilvēki, kuri arī IR atbildīgi par to cik tiesiska ir Latvija. Gluži ka katrs no mums.  Aiz katra lēmuma ir konkrēts vārds un uzvārds. Uz katra lēmuma ir konkrētu cilvēku paraksti. Mini amatpersonas, kas Latviju piesmej ar sevis pasludināšanu par pašu iedomātiem “tiesiskuma nesējiem”, lai gan to darbos nav ne kripatiņas izpratnes par un cieņas pret tiesiskumu kā tādu. Sauc lietas un notikumus īstajos vārdos – vārdos un uzvārdos!

Lato sauc konkrētas personas, kamēr šīs nosauktās personas slēpjas aiz likuma līkumiem, kurus pašas piņķerē, un neloģiskām atrunām uz valsts un izmeklēšanas noslēpumiem. Diemžēl, “slepenības birku” varas cilvēki arvien biežāk piesprauž informācijai pilnīgi nevietā un absolūti nepamatoti. Un loģiski ir jautāt “kāpēc?”, nevis akli ticēt, ka tā vajag un, ja jau tā dara, tad jau ir pareizi. Lai cik bieži melus sauksi par patiesību, tie par tādu nekļūs. Absurds nekad nebūs loģika, lai kā Tu savā garajā bloga ierakstā to mēģini pierādīt un attaisnot.

Es jau, protams, saprotu, ka tuvojās kārtējās vēlēšanas un kā jau visiem politiskiem spēkiem, arī Vienotībai ir vajadzīgi tādi blogeri kā Tu, kas aiz matiem pievelk atkal sabiedrības atbalstu. Bet vajadzīgi tāpēc, ka darbi nesaskan ar vārdiem.

Lūdzu, domā nevis aģitē!

____
Lūk citāts Tev pārdomām…
Likumus nedāvina Dievs, likumus raksta cilvēki. Vārds ‘’likumīgi’’ nenozīmē to pašu, ko vārds taisnīgi. Ja noziedznieku banda kādā valstī sagrābj varu, bet tas var notikt pat vēlēšanu ceļā, tad viņi izdod likumus, kas izdarītos noziegumus akceptē un salaupīto legalizē. – Andris Kolbergs.

One thought on “Meli nekad nebūs Patiesība

  1. Pakritizēt arī nav nemaz tik slikti reizēm, tomēr piekritīšu par to, ka mūsu valsts ir laba un interesanta, kā arī no pārvaldes viedokļa samērā efektīva un ar optimālu pārvāldi salīdzinot ar Dienvideiropu vai “Afriku, kā arī Āziju, tomēr pateikt, ka viss te ir slikti, arī var pie zināmiem nosacījumiem. Viss ir relatīvs, tāpēc vienam ir slikts tas, kas citam labs! 🙂

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s