Es gribu dzīvot! Un Tu?

Ir utopija domāt, ka krievs, ebrejs, vācietis vai vēl nez kas varētu kļūt par latvieti. To pat nevajag! Mums vienkārši jābūt tādiem, kam citi gribētu līdzināties! Un daudzi no mums tādi ir. Mums jābūt cienījamiem. Bet cienīt var tikai to, kas ciena pats sevi.
Es negribu Latviju latviešiem. Es gribu tiesisku valsti latviskā Latvijā, kurā vieta ir ikvienam, kas godīgi dara savu darbu, ciena, godā un saudzē mūsu zemi-Latviju, un latviešu tautu, sargā tās vērtības un tradīcijas, zina mūsu valodu un vēsturi, un visupirms tiem ir jābūt latviešiem pašiem.

Dievs-Daba-Darbs. Jā, mūsu latviešu un Latvijas svētā trīsvienība, kas mums ļauj būt unikāliem – latviskiem. Anna Brigadere triloģiju “Dievs.Daba.Darbs” nesarakstīja tāpēc, ka tās bija viņas atmiņas un fantāzija vien. Nē! Bet gan tāpēc, ka šī trīsvienība patiesi ietver to, kas mēs esam. Kādi mēs – latvieši esam.  Ticīgi labajam, dabas bijīgi un darba mīloši-darba tikumu vairojoši. Tieši tik labi mēs esam bijuši, mums tādiem jābūt tagad un arī nākotnē. Tikai tā mēs varam būt!

Ja to ievēros ikviens, tad Latvijā tam vieta atradīsies. Ikvienam, neatkarīgi no tautības, ādas krāsas, acu vai matu krāsas, seksuālās, reliģiskās vai vēl nez kādas piederības. Pamatvērtības, ja būs visiem saprotamas un vienas, tad vieta atradīsies patiesi visiem.
Es gribu dzīvot tādā Latvijā, kur vārdam “godīgs” sinonīms nav “muļķis”. Es gribu dzīvot tādā Latvijā, kur cilvēki viens otram izpalīdz nelaimē, kur jebkuru, kas likumu pārkāpis, sauc pie atbildības, kur vecākus cilvēkus godā, par bērniem rūpējās, kur sievietes plaukst kā jasmīna ziedi, bet vīrieši izslejās stalti un stipri kā ozoli, kur mēs ikviens, katrs kā piliens, kopā veidojam skaisto un vareni bangojošu Baltijas jūru.
Es gribu dzīvot Latvijā, kas ir veiksmīga, godīga, mērķtiecīga un atbildīga. Es gribu dzīvot un dzīvošu tiesiskā valstī latviskā Latvijā.
Image
Vai Tu arī to gribētu, mans draugs-lasītāj?

Un nesāc tagad uzskaitīt, kāpēc tas nevarētu būt, un, kas mums viss ir slikts!

Padomā, kāpēc gan tas vēl tā nav? Kāpēc gan mēs nevaram būt tie, kas gribam būt? Vai esam darījuši visu, lai dzīvotu tiesiskā valstī latviskā Latvijā?

Es gribu dzīvot tādā – manā, mūsu Latvijā!

Un Tu?

P.S. Foto ir biedrības “Grupa A” logo.

12 thoughts on “Es gribu dzīvot! Un Tu?

 1. “Mums vienkārši jābūt tādiem, kam gribētos līdzināties!” Vai es nevaru būt vienkārši es. Bez līdzināšanās kādam? 😉 Grūti būt tīrām. No sabiedrības sārņiem. Valsts – tas esmu es. Es nevaru neko prasīt no cita, tikai no sevis. Es nevaru citu pārveidot – tikai sevi. Kāds būšu es – tāda būs mana valsts. Un acīmredzot es neesmu pietiekoši tīrs, ja reiz man nepatīk tas, kas pašlaik notiek manā valstī.

  • Es jau par to arī runāju, ka mums pašiem jābūt tādiem, kādi gribam, lai ir mūsu valsts – mūsu Latvija.
   Ne jau mums ir kāds jākopē. Bet mums ir jābūt tiem, kam citi grib līdzināties.
   Līderim būt nav viegli. Bet tas IR tā vērts.

   • “Bet mums ir jābūt tiem, kam citi grib līdzināties.Līderim būt nav viegli. Bet tas IR tā vērts.” KĀPĒC? 😉 Kāpēc man jābūt tādam, kuram citi grib līdzināties? Kāpēc man jābūt līderim? KĀ vērts? Lai grozītu visus pēc sava prāta un saprašanas? Vai arī – lai izdzīvotu?
    Tieksme būt līderim? Mūžīgā cīņa? Tas arī notiek. Un tāpēc jau arī mēs dzīvojam tā, kā dzīvojam. Daba.
    Dievs? Kurš? ;)) Daba?
    Darbs? Kamdēļ jāstrādā, ja var paņemt citu sastrādāto, saņemt pabalstu? Cilvēka daba. Dabas daba. Daba.
    Tikai izpratnes nav. Par dabu.
    Mūžīgie “Mērnieku laiki” … 😉

  • 🙂 Krišjāni, vai tad es teicu, ka tas ir nosacījums, lai mēs spētu tādā Latvijā dzīvot?
   Nedomāju kā iestāšanās kādā sabiedriskā organizācijā, partijā vai vēl nez kur ir obligāts priekšnosacījums, lai mūsu Latvija kļūtu tāda, kādu mēs to gribam redzēt, lai arī, protams, tas noteikti šos procesus varētu veicināt. Jo vairāk ir domubiedru un vienotāka sabiedrība, jo efektīgāk tā rīkojās. Ja Tev ir vēlēšanās pievienoties, tad Tu droši to vari darīt.

   Man šķiet, ka svarīgākais ir mums katram pašam individuāli kā personībām rīkoties atbilstoši, jo ne jau vieta veido cilvēku, bet gan cilvēks vietu. Tātad mēs veidojam Latviju. Un cik laba būs mūsu rīcība, tik laba būs arī mūsu Latvija.

   P.S. Biedrības logo ievietoju tāpēc, ka tas, manuprāt, efektīgi vizualizē, ko nozīmē tiesiska valsts latviskā Latvijā. Tas arī viss.

   • Es tādu jautājumu uzdevu tādēļ, ka mans viedoklis par jūsu biedrību ir skeptisks. Un to tādu izveidoja jūsu biedrs, kas piedalījās pēdējā “Sastrēgumstundā”.
    Ceru, Jūs neņemat ļaunā. Tas nav nekas personīgs 😉

   • Vēlreiz saku, ka neesmu diemžēl redzējusi labāku vizualizāciju tam, kas ir tiesiska valsts latviskā Latvijā.

    Atradīsi – lūdzu padalies!

    p.s. Links uz biedrības lapu noder informācijai. Tu izdari secinājumus par biedrības darbību pēc viena biedra runas raidījumā, nevis pēc biedrības padarītā un tas ir mazākais nekorekti.

   • Arī pēc viena biedra runas raidījumā var spriest par biedrību. Un svarīgi ir arī tas, ka konkrētā biedra uzstāšanos redzēja daudz vairāk cilvēku nekā apmeklē jūsu biedrības mājaslapu un lasa Jūsu blogu 🙂
    Jums tas var nepatikt, bet viena biedra runai televīzijā ir lielāks efekts nekā mājaslapai un blogu rakstiem.

   • Noteikti, ka TV ir milzīgs efekts. Un, ja Tu atceries biedrību – tad rezultāts ir sasniegts pēc labākajiem reklāmistu kanoniem.
    Tas, ka Tev kaut kas nav paticis, nenozīmē, ka automātiski visiem citiem tas arī nepatīk, vai, ka tas ir kaut kas slikts. Turklāt, nedomāju, ka mēs jebkurš, tai skaitā Tu, vienmēr pilnīgi visu spējam uztvert un izprast, ja nevaldām pār informāciju. Līdz ar ko vienmēr ir jautājums – vai nepatīk konkrētā personībā vai tas, ko personība saka. Un pats galvenais – kāpēc nepatīk? Varbūt vienkārši nepatīk tāpēc, ka nesaprotam, ko persona grib pateikt un saka?
    😉

    P.S. Blogs, kuru Tu pašlaik komentē ir tikai un vienīgi MANS – Daces viedokļu vietne. Viss.

 2. Kāpēc Mums To Uzspieda? Mums Latvijas Valstij Tas Ir Vajadzīgs? Ja Kāds Saprot Būtību, Tad Labi Zina Tā Ir Latvijas Valsts Ar visu Iedzīvotāju Atdošanos Verdzībā uz Mūžiem! Mums Tas Ir Vajadzīgs? Kā Tu varēji Pieļaut savu Vecāku, Nedzimušo Mazbērnu Atdošanu Verdzībā? Kas Mēs Patiesībā Esam, Vai tikai Vergu Dvēseles?

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s