Zaķ-epopeja

Zaķis atpircis automašīnu no sava uzņēmuma http://go.tvnet.lv/e2icefUN? Ar to jau nekas nav atrisināts…”Kā ziņots, pēc portāla «Pietiek.com» vēstītā, Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas «Volvo XC60», nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) PVN. Lai veiktu šo darījumu, Zaķis AIZDEVIS savai firmai 34 571 latu. Šī nauda aizskaitīta uz firmas kontu, lai tā iegādātos Zaķa kāroto transportlīdzekli, atbrīvojot viņu no nepieciešamības personīgi nomaksāt PVN.“Tagad Zaķis atpērk auto par tādu pašu summu, tātad – viņš par a/m iztērējis ~70 tūkstošus latu???
Kā uzņēmums viņam atdos parādu? Vai parāds vēl jāatdod?

Varbūt kāds uzskata, ka ja A kādam B aizdod 5 latus gaļas iegādei un pēc tam šo gaļu no B atpērk (nevis paņem kā parāda faktisku atmaksu preci) par 5 latiem, tas vai tad nenozīmē, ka gaļa A izmaksājusi 10 latus? Elementāra matemātika.

No kurienes Zaķim tāda nauda – ko aizdot un pēc tam preci, kuras iegādei naudu jau aizdevi, vēl atpirkt? Un kur loģika? Ka tikai nav legalizēti kādi līdzekļi? Jo skatoties vismaz pēc 2011.gada amatpersonas deklarācijas, viņam tik daudz naudas nav. Par 2012 gadu, diemžēl, mēs uzzināsim tikai nākamgad…

Vēl jau ir uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodoklis – vai tas ir nomaksāts?

Vēl ir arī Krimināllikuma 218.pants. “Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas” un vēl citi panti, kuru iespējamo atbilstību Zaķa darbībām būtu jāpārbauda.

Ar atvainošanos vien nepietiek! Turklāt Zaķis savā “atvainošanās” faktiski ir apvainojis VISUS uzņēmējus, pasakot, ka visi ir zagļi, kuriem Zaķa domāšana ir pieņemama.

Ar Zaķi kā pasakā – jo tālāk, jo briesmīgāk…

11 thoughts on “Zaķ-epopeja

 1. Reblogged this on Zvērināta advokāte Krista Milberga and commented:
  ‎…ja visi “taupīgie” nodokļu nemaksātāji varētu vnk nokaunēties…Tāpēc, ka daļa nekaunīgi “tiek cauri” ar nokaunēšanos, mums vēl joprojām ir negatīvs budžets un dzīvojam uz parāda… uz to kaunīgo rēķina, kuri nekaunīgi un bezbailīgi turpina maksāt nodokļus, lai pie varām esošie bezkaunīgi varētu nevienam neatskaitoties, pie pilna prāta un labas veselības visu iztērēt un vēl parādus uztaisīt.

 2. Vienu gan Jūs aizmirstat pieminēt 🙂 Zaķa uzņēmums PVN par automašīnas pirkumu vienalga nomaksās, lai arī ilgākā laika posmā (uzņēmumiem likums paredz savādāku kārtību). Turklāt, kā minēts tā paša raksta, uz ko atsaucaties, ievadā, arī šai atpirkšanas darījumā tiek nomaksāts PVN. Tātad faktiski valsts no viena darījuma ieguvusi divus PVN maksājumus!

  • Jācer, ka arī no tām visām summām, ko Zaķis vienas mašīnas dēļ ir apgrozījis arī IIN ir samaksāts. Vēlreiz uzsveru – Zaķim auto nu ir izmaksājis ~70 tūkstošus latu….

   Lai arī nodokļus nomaksā…tas nemaina faktu, ka likums nav ievērots. Tas tikai var kalpot par atbildību mīkstinošu apstākli.

   • Varbūt varat, juriste būdama, atbildēt uz šādu jautājumu.
    Kāpēc šī lieta nodota KNAB, nevis VID, kas ir par nodokļiem atbildīgā iestāde? Negribās ticēt, ka Lapsai nepietiktu prāta saprast – kurai iestādei kādas sūdzības iesniedzamas…

 3. Kriišjāni, sāksim ar to, ka nevis sūdzības iesniedzējam ir tik daudz jāzina, kam pēc piekritības iesniegt sūdzību, cik sūdzības saņēmējam jāzina, vai tās izskatīšana ir viņa kompetencē – un, ja nav, tad jāpārsūta pēc piekritības tai iestādei, kam sūdzības izskatīsana piekrīt.

  Pēc pieredzes, varu teikt, ka diemžēl valsts iestādēm raksturīga ietiepība pat necensties domāt, vai pastāv problēma un kam tā būtu jāizskata/jārisina. Nereti atbild, ka “nesaskata”, bet “saskatīšana” ir fiziska spēja, nevis intelektuāla darbība. Iestāžu, ierēdņu un amatpersonu uzdevums ir konstatēt IR vai NAV pārkāpumi un PAMATOT un pierādīt jebkuru konstatējumu.

  Tāpēc, pajautājiet Ministru prezidentam, kāpēc gan viņa partijas biedra, Saeimas frakcijas vadītāja Zaķa darbības vērtē tā paša MK pārraudzībā esošā iestāde KNAB, nevis prokuratūra un Ekonomikas policija…?
  😉

  • Lai tad, kad KNAB konstatēs, ka lieta nav viņu kompetencē un nosūtīs VID, kas ir FM, tātad MK partijas biedra Vilka, pakļautībā, un tas konstatēs, ka Zaķis ir nevis izvairījies no PVN nomaksas, bet gan samaksājis to dubultā, Lapsa varētu turpināt celt skandālus par valdošās elites negodīgumu un valsts pārvaldes sapuvumu, kam gan ieganstus viņš tāpat atrod un atradīs.

   “Pričom” te ienākuma nodoklis? Ne Zaķis, ne viņa uzņēmums no šī darījuma nav guvis ienākumus. Toties ienākumus ir guvis automašīnas pārdevējs, bet par to, vai tas samaksās ienākuma nodokli, nav atbildīgs ne Zaķis, ne viņa uzņēmums.

   Saderam, ka Zaķa deklarācijā par šo gadu parādīsies aizņēmums? Jo arī tas ir loģisks izskaidrojums faktam, ka viņa izdevumi šai darījumā pārsniedz viņa iespējas.

 4. Kas man ko skaidrot? Izlasi savus pēdējos divus teikumus pēdējā komentārā – Tu piedāvā saderēt. Es nederēšu, jo nederu konkrētu iemeslu dēļ – neesmu nedz neliete, nedz muļķe. Bet der tikai nelieši vai muļķi. 🙂

  p.s. Nekā personīga, bet fakts.

 5. Nodokļu nemaksāšana jebkurā valstī ir noziegums. Arī Latvijā. Tu apgalvo, ka tiesiskumu izproti kā “vienu likumu, vienu taisnību visiem”. Kāpēc Tavā izpratnē deputātam Zaķim jābūt izņēmumam? Derības tiešām piedāvā nelieši, jo zina rezultātu, bet derības slēdz muļķi, jo nezina to. Krišjāni Liepiņ, saglabā skaidru spriestspēju atrodoties politikā un objektivitāti nekad nepakļauj politiskās konjuktūras vajadzībām! Un atceries, ka patiesība gandrīz vienmēr ir īsa un vienkārša, bet meli gari un sarežģīti.

  • Paldies par novēlējumu un ieteikumu! Likšu to aiz auss.

   Es neapgalvoju, ka Zaķim jābūt izņēmumam, bet es nepiekrītu, ka viņš nedrīkstēja savam uzņēmumam aizdot naudu, lai tas viņa vietā nopērk viņam automašīnu. Taču labāk nestrīdēšos ar juristiem par to, ko es nezinu.

   Šo rakstu es komentēju tādēļ, ka man tas šķiet tendenciozs. Nav viss balts vai melns! 😉

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s