Glābēj(?)silīte

Bloga ieraksts oriģinālā man tapa jau 2011.gada janvārī.

_____

Nesen kādu vakaru, redzēju vienu no National Geografics raidījumiem, kurā stāsts bija par ziloņiem, kas nežēlīgi nogalina.
Mazs ieskats te

Skatījos ar lielu interesi, jo raidījumā tiek meklēts cēlonis šādai ziloņu rīcībai. Un šis cēlonis tiek arī atrast. Izrādās 20.gadsimta 70-tajos gados dabas zinātnieki un pētnieki, it kā labu gribēdami, mazos zilonēnus atņēma to vecākiem un pārveda vairāk kā 500 km tālāk. Mērķis bija vienmērīgi izklīdināt ziloņu populāciju Kenijā.
Netika ņemts vērā, ka zilonis ir ģimenes dzīvnieks, kurš viens nav spējīgs dzīvot. Tika traumēta ziloņu psihe, uzauga dzīvu vecāku bāreņi, neiepazīstot vecāku mīlestību un rūpes. Tika izjaukta Dabas noteiktā kārtība.

Pagāja laiks un sakās ziloņu izdarītās nežēlīgās citu dzīvnieku – cilvēku mājdzīvnieku slepkavības. Tās pastrādāja šie cilvēka “radītie” – no ģimenēm atrautie zilonēni, kas nu bija izauguši lieli. Viņi atcerējās. Viņi nekad nebija aizmirsuši to, ko cilvēks tiem izdarījis – iejaucies to dabiskajā dzīvē, atņēmis ģimeni, atņemot arī normālu nākotni. Un tas radīja dusmas un viņi atgriezās, lai atriebtos.

Kādēļ šo visu rakstu?
Tāpēc, ka… domāju par iespējamo analoģiju, jo šodien ir izskanējusi ziņa, ka Latvijā, Daugavpilī tiek atvērta trešā (!!!) “glābējsilīte”, lai mātes, kas negrib bērniņu paturēt, to atstātu tur.
It kā rūpes par dzīvību, bet vai par normālu dzīvi? Atkal tiek palielināta dzīvu vecāku bērnu bāreņu populācija, turklāt vēl valstiski atbalstīta.
Tā vietā, lai domātu par to, kā ikvienam katram pašam un līdz ar to sabiedrībai kopumā kļūt atbildīgākai, cilvēcīgākai, prātīgākai un labākai…valsts iestādes vairo bezatbildību. Bet nevajag aizmirst, ka šīs iestādes nav nekas abstrakts – tajās strādā cilvēki un šīs iestādes dzīvina cilvēki!

Bērnu nami ir kā šī 500km attālumā radītā ziloņu-bāreņu teritorija, šādas “glābēj(?)silītes” ir kā smagās mašīnas ar kurām mazie zilonēni tika aizvesti tālumā…

Var jau teikt, ka labāk tā nekā zīdaiņu mirstīgās atliekas atkritumu konteineros.
Bet vai tiešām šis ceļs ir labākais cilvēkam un sabiedrībai kopumā? Vai pēc 20 gadiem mēs nepiedzīvosim vēl lielāku vardarbību un asinskāri kā šodien, vienkāršas mīlestības, cilvēcīguma un dabas noteiktās atbildības trūkuma dēļ…ko cilvēks pats izskaudis un ģenerējis?

Vai tā tiešām ir labāk?

P.S.  Vēlāk man tapa vēl viens bloga ieraksts par glābēj(?)silītēm un to anonimitāti.

N.B.Ir 2012.gada jūnijs un BEIDZOT arī ANO ir nobažījušies par šo silīšu izplatību Eiropā.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s