Karalis ir pliks!

Pavisam nejauši šorīt atklāju ko satraucošu. Atvainojos, ka esmu to pamanījusi tikai tagad, bet, parunājot ar koleģiem noskaidroju, kā izrādās šādas izmaiņas pamazām notiekot jau aptuveni gadu….
Man tas ir satraucoši! Domāju, ka sabiedrībai arī…

Nu ko, slēpta privatizācija??? Man interesē ar kādām tiesībām un uz kāda pamata valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” vairs nav VALSTS akciju sabiedrība?
Tas pats esot arī ar VALSTS sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas valsts mērnieks”, kas arī vairs nav valsts SIA….

Un, ja man te kāds gribēs apgalvot, ka to, ka akciju sabiedrība vai SIA pieder valstij, apliecina firmā (uzņēmuma nosaukums) ietvertie vārdi, tad, lūdzu lasiet Komerclikuma 29.pantu, kurš aizliedz firmā lietot konkrētus vārdus. Un tas attiecas uz VISIEM komersantiem. Pie apstākļiem, ka VALSTS akciju sabiedrība vai SIA kļūst par vienkāršu AS un SIA, kāpēc gan tām būtu tiesības neievērot Komerclikuma prasības? Un kā gan publiski atšķirt, kas ir valsts uzņēmums un, kas tāds nav? Jūs teiksiet, jāskatās, kas ir īpašnieks – bet te nu redz ir visas iespējas īpašniekam nemanītam mainīties…jo UR notāri NEVAR pārbaudīt izmaiņu pamatojošo dokumentu likumību un tiesiskumu. Ko tas nozīmē? – faktiski MK var izdot prettiesisku rīkojumu, noslēgt darījumus (jau atkal slepeni, kā aizdevumi no SVF un valsts budžeta līdzekļu iepludināšana PAREX), UR notāriem izmaiņas IR jāreģistrē…un kā pīlei ūdens…pat gailis pakaļ nedzied!

Ieskatam jau pirmie radītie šķēršļi slepenās privatizācijas atklāšanai  – “Slepenība liedz sākt kriminālprocesu mežu privatizēšanas lietā”

 

Turklāt, piemēram, nekas kā tikai kapitāldaļu turētāji, neliecina, ka Latvenergo ir valsts uzņēmums…. Jebkurā brīdī tauta var “uzzināt”, ka kapitāldaļu turētāji ir mainījušies… Tā mierīgi.

P.S. Foto atrasts tīmeklī

Nav saprotams, kādēļ netiek lietoti termini “VALSTS akciju sabiedrība” un “VALSTS sabiedrība ar ierobežotu atbildību”, ja likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”, kas skaitās speciāls likums, šāda terminoloģija tomēr pastāv…

__________

Ja es kļūdos, priecāšos, ja manu sirdi nomierināsiet ar pamatotu viedokli un argumentiem.

4 thoughts on “Karalis ir pliks!

      • Bet kaut kā jebkurā ekonomikas grāmatā var atrast, ka privātais sektors strādā efektīvāk, jo tur nokļūst cilvēki dabīgas atlases un sīvas konkurences rezultātā, bet valsts pārvaldītos uzņēmumos viegli tiek radi draugi utt. Tas jau apriori nevar būt efektīvi! Kaut vai labs piemērs AirBaltic, būtu tas privāts uzņēmums, tad tādas lietas tur nenotiktu!

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s