Ja GRIB, tad VAR jeb cilvēks NEVAR pazust!

TV skatos arvien retāk, bet internetā ielūkojos ik dienu.

Ieskatoties TVNETā un noskatoties šo sižetu… jau atkal nākas jautāt – kādās skolās ir gājuši valsts sektorā strādājošie??? Kur ir to elementāra loģiskā domāšana???

Skatījos un domāju cik gan liela taisnība ir bijusi Einšteinam sakot, ka par kosmosa bezgalību viņš šaubās, bet par ko noteikti šaubu nav un, kas ir patiesi bezgalīgs – cilvēku stulbums….

Nevar nepiekrist, jo redzētais sižets ir spilgts piemērs tam, ka mums ir n-tās datu bāzes, kuras izmantot un salikt kopā ne tikai neviens nejēdz, bet arī negrib! Jo, ja tās savienotu un atbilstoši izmantotu, tad visam vajadzētu salikties kā puzlei skaisti kopā, bet, ja kaut kas nesaliktos, tad uzreiz varētu redzēt kur un kas nesakrīt! Tik elementāri!

Mēģināšu paskaidrot kādēļ man šis sižets un galvenokārt bāriņtiesas, u.c. valsts pārstāvju atbildes izraisa sašutumu:
1) Iedzīvotāju reģistrā lūkojoties, var redzēt gan personu, gan tās priekštečus, gan pēctečus.
2) Slimnīcās dzimušie NEVAR pazust nemanīti, jo par tiem ir dati gan slimnīcām, gan VP, gan pašvaldībai, gan PMLP, VID, utt. Tātad dati IR un tos VAR iegūt, JA GRIB.

3) šādu datu esamība NAV atkarīga no tā vai deklarējies vai nē. Ja tas būtu atkarīgs tikai no deklarēšanās, tad mēs varētu apgalvot, ka “cilvēks ir, ja deklarējas  – cilvēka NAV, ja tas nedeklarējas” un tas būtu ABSURDS.

4) Nevis skola par bērnu zinātu, ja vecāki ievērotu Izglītības likumu, bet gan vecāki to nevarētu neievērot, ja valsts sektoros strādājošie nebūtu vienaldzīgi un kaut reizi gribētu salīdzināt datus un noskaidrot, kur ir IK VIENS bērns!

5) Nevar nedomāt par šo jautājumu kontekstā ar superprojektu “glābēj(?)silīte” – kur tiek postulēts, ka “anonīmi” var atstāt tajā bērnu. To varētu saprast un tas ir iespējams, ja māte nav bijusi nevienā ārsta uzskaitē, dzīvojusi mežā un piedzemdējusi nevienam nezinot.
BET noteikti ne tādos gadījumos, ja ir būts gan uzskaitē, gan dzemdēts slimnīcā.

Ir jābūt jautājumam – KUR ir bērns, un Kā viņam iet un KAS ar viņu notiek!?

Bērns IR nevis ar deklarēšanas brīdi, bet gan AR PIEDZIMšANAS brīdi!

P.S.  Sociālie dienesti u.c. valsts un pašvaldības iestādes nevis nevar noskaidrot, bet NEGRIB noskaidrot.

Turklāt, ja pēc izglītības sistēmas “nauda seko skolēnam”, tad jau ir izdevīgi izlikties, ka klases pilnas un nekonstatēt arī no Latvijas aizbraukušos, un arī “mirušās dvēseles”, lai tik nauda pēc datu bāzēm ieseko skolā… bet cik, kur, kam un kā tā tālāk aizseko?-tas jau tāds nieks…

____

Pats svarīgākais – cilvēki nerodās pēc tam, kad tie ir datu bāzēs, bet gan datu bāzes rodas, mainās un pilnveidojas cilvēka rīcības rezultātā!  Un datu bāzēs datus ievada, izmanto, vai dzēš cilvēki!

P.P.S. Foto atrasti internetā.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s