Vai Tu 100% zini?

Tātad 2012.gada 18.februārī būs referendums par likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Likumprojekts paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu un nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valodas.

Lai minētie grozījumi stātos spēkā “PAR” ir jānobalso vismaz pusei balsstiesīgo vēlētāju, aicinu skatīt Satversmes 78.-80.pantus.

Un galvenais jautājums ir IET vai NEIET?  Piedalīties referendumā vai nē?

Es jau saprotu, ka politiski man tiek potēts būt aktīvam pilsonim un izteikt savu viedokli “piedaloties”, BET man ir pāris jautājumi, uz kuriem atbildes nav spējis sniegt līdz šim neviens atbildīgais “zinātājs”:

1) Visiem ir zināms, ka referendums skaitīsies noticis arī tad, ja uz to aizies tikai trīs cilvēki. Neatkarīgi no piedalījušos skaita, svarīgs ir tikai viens skaitlis – cik ir nobalsojuši PAR grozījumiem jeb PAR krievu kā otro valsts valodu. Tieši tāpēc nav nozīmes iet un balsot pret, ja vien…Tavs, mans, mūsu  “PRET” nekļūst par  “PAR”

2) Kā es varētu pierādīt kā tieši  es esmu nobalsojusi? Te ir jāņem vērā pāris faktori, kas veido NEspēju pierādīt:

 • vēlēšanu urnas Latvijā ir NEcaurspīdīgas, līdz ar ko pastāv iespēja, ka tās ir piepildītas tā pat  kā Krievijā… Ja šāda iespēja nepastāv un viss ir čikiniekā, tad CVK pierādiet mums visiem, ka tā ir!
 • ierodoties vēlēšanu iecirknī, es parakstos, ka esmu ieradusies un piedalos + man pasē ieliek zīmogu, ka piedalos. Ne vārda par to, kāds ir manas piedalīšanās saturs un būtība.
 • vēlēšanu biļetenā jeb lapiņā es ievelku tikai krustiņu pie attiecīgā “PAR” vai “PRET”, bet es nekādi nevaru pēc tam savu lapiņu identificēt jeb pierādīt, kura ir mana! Vai Tu par savējo lapiņu vari?
 • Un vēl kāds svarīgs faktors – rezultātus apstrīdēt parastais mirstīgais nemaz NEVAR.
 • tātad faktiski, es nevaru nedz pārbaudīt vai vēlēšanu, tautas nobalsošanas rezultāti atbilst patiesībai vai nē, nedz arī tos apstrīdēt,  jo tos pārbaudīt NAV iespējams.

Tādējādi ņemot vērā minēto, man ir visai pamatotas aizdomas, ka šajā referendumā Latvijai un latviešu tautai labākais ir NEpiedalīties, jo:

1) Mēs samazināsim piedalījušos skaitu, tādējādi samazinot iespēju viltot rezultātus – apmainīt lapiņas “PRET” pret lapiņām “PAR”.

2) Jo mazāk aiziet, jo mazāk piedalās un jo mazāks ir balsstiesīgo piedalījušos skaits – neaizmirstiet, ka, lai grozījumi stātos spēkā vajag, lai vismaz puses no balsstiesīgajiem nobalso “PAR”.

Un tagad padomāsim – ja uz referendumu aiziet absolūtais vairākums balsstiesīgo – tātad uzķeras provokācijai doties balsot – tad palielinās iespēja ne tikai kļūdīties krustiņu ievilkšanā, bet arī palielinās iespēja vēlēšanu rezultātus viltot vēlamajā virzienā.

Tādējādi, lai pasargātu Latviju un Latvijas tautu no šiem nevēlamajiem grozījumiem, labāk ir aicināt šajā referendumā nepiedalīties.

Piedalīties vai nepiedalīties referendumā – tās ir tiesības nevis pienākums. Izmantosim  savas tiesības domāt un rīkoties!

Vēl vairāk, es aicinu uz pavisam likumīgu rīcību – likuma ievērošanu – LR Satversmes 4.pants nosaka: “4. Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.”.

Valodas jautājums Latvijā jau ir atrisināts – ir jāievēro likums, nevis lieku reizi jāapliecina ka tieši tādu likumu Tauta vēlās.

Ievērosim Latvijas Republikas Satversmi!

P.S. Tērēt Latvijas budžeta līdzekļus “kampaņai” ir augstākā mērā bezkaunīgi. Tautai nav jāborē nekas. Tauta zin. Ja kāds mani cenšas par visām varītēm, izmantojot manis pašas naudu-nomaksātos nodokļus, par kaut ko pārliecināt, es kļūstu uzmanīga, jo vairāk sliecos domāt, ka nolūki nav tie labākie… Un šoreiz man šķiet, ka visa šī “aģitācija piedalīties” ir riktīgs lāča pakalpojums Latvijai un tās tautai. Būsim gudri.

P.P.S. Nevis aģitācijai tērētu naudu, bet reizi par visām reizēm, nodrošinātu caurspīdīgas urnas, tad varbūt es sāktu ticēt… mazliet vairāk.

P.P.P.S. Ir personas, kas pēdējo dienu laikā mēģina ieskaidrot, ka tikai “par kādiem 15% varētu noviltot vēlēšanu rezultātus”…un es vienmēr jautāju, vai Tevi var apzagt par 15% vai izvarot, TIKAI par 15%? Vai nu Tevi apzog, izvaro, nogalina, vai nu nē. Nav tāds pa vidu, vai pa pusei. NAV.

Tieši tāpēc NAV jāpiedalās referendumā un NAV jādod iespēja kādam manipulēt vai nozagt Tavu balsi!

Par tiesisku valsti latviskā Latvijā!(flag:lv)

8 thoughts on “Vai Tu 100% zini?

 1. 1. Neviens nemēģinās tevi pārliecināt, jo uz tevis pārliecināšanu aizies pārāk daudz laika, bet tavas balss nozīmīgums nav vērts tik daudz lai tērētu naudu.
  2. Tavas bažas par balsošanas “godīgumu” saistītas ar to, ka tu nezini, kā notiek process un kādi ir iespējami manipulāciju veidi. Viņi var būt tādi, kā tu izklāstīji un var būt pavisam savādi. Vienīgais ir jāsaprot, ka masveidīga rezultātu falsifikācija prasa milzīgus resursus un lielu, iesaistītu cilvēku skaitu. Jo vairāk cilvēku zina par mahinācijām, tad ir lielāka varbūtība tik pieķertam. Tāpēc, ja ir manipulācijas, tad viņas ir 10-15% robežās (Krievijas vēlēšanas parādīja 15%). Nobalsošanā 10-15% nav tik būtiski, lai panāktu “PAR” balsojumu.
  3. Tautas nobalsošana ir divu politisko elišu savstarpēja cīņa, lai pārdalītu ietekmi Latvijā. Ar reālo dzīvi un kur nu vēl ar valodu tā nav saistīta. Tas ko mēs novērojam ir politiskais teātris un cilvēki tajās ir tikai marionetes (vai arī pingvīni).
  4. Es neiešu balsot, jo man ir apriebies balsot, jo tas neko nemaina. Es labāk strādāšu un maksāšu nodokļus.
  5. Aizliegt nobalsošanu dēļ finansēm nedrīkst, jo tad varēs aizliegt jebkuru citu nobalsošanu, kuru būs svarīgāka.

  • Es zinu kā notiek process. Tieši tāpēc esmu rakstījusi pēc iespējas vienkāršāk un saprotamāk.

   ___
   Reiz pie Rīgas centrāltirgus uz kādas betona sienas bija rakstīts: “Ja vēlēšanas spētu ko mainīt, tās tiktu aizliegtas”

   Uzraksts ir pazudis.

 2. Paldies, ka ievēroji un pieminēji to par caurspīdīgajām un necaurspīdīgajām vēlēšanu urnām! To joprojām vajag aktualizēt. Un arī to, ka visos vēlēšanu iecirkņos vajag panākt nepārtrauktu videonovērošanu, kurai var pieslēgties no jebkura datora ar internetu!

 3. “vēlēšanu biļetenā jeb lapiņā es ievelku tikai krustiņu pie attiecīgā “PAR” vai “PRET”, bet es nekādi nevaru pēc tam savu lapiņu identificēt jeb pierādīt, kura ir mana! Vai Tu par savējo lapiņu vari?”

  Nez, kaut vai ar mobilo nofotografē vai nofilmē savu lapiņu.

  • Un?

   Pie apstākļiem, ka vēlēšanu iecirknī, ja kļūdāties (!!!), Jūs variet palūgt jaunu biļetenu, tātad apmainīt, Jūsu bildei NAV nozīmes un tā NEVAR kalpot par pierādījumu, jo maini cik gribi un bildē cik gribi.

   Un, ja to var iecirknī, kāpēc, lai to nevarētu arī, balsis skaitot, izdarīt?

   Kā lai zin, vai skaitot balsis, CVK neatradīs pietiekami daudz “kļūdainus” biļetenus, lai apmainītu pret “nekļūdainiem”???

 4. Racionāli argumenti piedalīties tiem, kuri nevēlas krievu valodu kā LV valsts valodu, šajā 18.02. referendumā ir vien atbalsta un uzticības sniegšana pašreiz valsti pārvaldošajām oligarho kliķu koalīcijas elitokrātiem, kuri līdz šim ir piesmējuši LV tautas tiesības brīvi izmantot savas suvernās valsts varas iespējas un demokrātiju kā tādu. Es nevēlos un neesmu elektorāts, vēlētājs. Esmu pilsonis un neatbalstu tos, kuri nievā un ierobežo brīvībās tautu. Tāpēc esmu “Par” latviešu valodu kā vienīgo LV valsts valodu un nebalsošu referendumā “PRET” piedaloties un atbalstot elitokrātus. Tā nav mana spēlīte un daļa 😉

 5. Autore, manuprāt, izdara secinājumus apmēram pēc šādas ķēdītes:
  (1) Aktīvam pilsonim it kā būtu jāpauž viedoklis tautas nobalsošanās
  (2) BET: vēlēšanu iecirkņos urnas nav caurspīdīgas, ir arī citas nepilnības balsošanas procedūrā un rezultātu fiksēšanā
  (3) Tātad balsošanas rezultātus var viltot
  (4) Tātad atnākušo PRET balsotāju biļetenus var viltot un uzdot par PAR balsojumiem.
  (5) Jo vairāk cilvēku atnāks, jo lielāku daudzumu šādu viltojumu var radīt.
  (6) Nav svarīgi, cik daudz balsu falsificē – vai ir 1 nozagta balss, 15% nozagtas balsis vai visas nozagtas balsis – ja balsošanas rezultāts ir viltots, tad tas ir viltots.
  (7) Katrs, kurš dodas uz referendumu veicina šo negodīgo vēlēšanu viltošanas praksi un riskē, ka savāksies kvorums un Latvijā tiešām būs divas valsts valodas.
  (8) Ja esi PRET divām valsts valodām – tātad Tu nedrīksti šo uzskatu referendumā paust, jo tas, ka Tavu balsi VAR NOZAGT nozīmē to pašu, ka Tavu balsi NOTEIKTI NOZAGS.
  [Plus ir vēl te tiek izmantots viens neminēts bet būtisks arguments – ja nebūsi aizgājis balsot, tad Tavu balsi neviens nekādos apstākļos noviltot nevarēs. Jo necaurspīdīgajās urnās PRET balsis var pārkrāsot par PAR balsīm, bet nevar piestūķēt klāt citas. Tāpēc – neej un nebalso, lai nekļūtu vēl ļaunāk.]
  ========
  Tātad iestāties par tiesisku valsti un latvisku Latviju (autores lozungs raksta nobeigumā) nozīmē (1) neuzticēties vēlēšanu un balsošanu normālai, godīgai norisei un nepiedalīties tajās (2) atteikties paust aktīvu atbalstu latviešu kā vienīgajai valsts valodai.

  Interesanta “loģika”.

  • Nesaprotu kā Jūs izdariet secinājumus.
   1) ka es neuzticos “vēlēsanu un balsošanas NORMāLAI, GODīGAI norisei” Es neuzticos vēlesanu norisei, jo tā NAV normāla un godīga. NAV. Saprotiet?
   2) Niepiedalīšanās referendumā NAV viedokļa nepaušana. Man nav vēlreiz jaatbalsta spēkā esoši LR likumi, man, Jums un visiem citiem tie ir jāievēro. Es tos ievēroju. Latvijā IR NOTEIKTS, ka valsts valoda IR Latviešu valoda JAU SEN, nevis ar šo referendumu tas tiks izdarīts.

   Pēc Jūsu loģikas spriežot, tautai referendumā tagad ir jāizsaka apstiprinājums par jebkuru tiesību normu, kas ir spekā, nevis jāievēro.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s