Tiesiskuma imitācija – 0 deklarācija!

Apsveicu visus ar “jaunu”, diemžēl absolūti neloģisku likumu Latvijā – Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas likums jeb 0 deklarācija!

Kādēļ man būtu jādeklarē tas, kas jau ir redzams publiskos VALSTS reģistros (UR, Zemesgrāmata, CSDD, arī dati par bankā izsniegtiem kredītiem VALSTIJ ir iegūstami no bankām – FKTK) – tātad tas, kas pieder, jau ir deklarēts?

Cits jautājums ir, ka ne vienmēr ir zināms KUR vai Kā (pamats – tiesisks darījums, fakts) ir iegūti līdzekļi un manta! Tas būtu jānoskaidro! Jo nav taču izslēgts, ka tas, kas jau ir deklarēts – nekustamais īpašums, auto, faktiski ir iegādāts par noziedzīgā ceļā iegūtiem līdzekļiem.

Pieņemtais likums ir tiesiskuma imitācija un nekas vairāk! Ja nespēj pierādīt izcelsmi – ienākumu AVOTU, tad saskaņā ar šo likumu NEKAS nedraud!

Turklāt, neviens pat nerunā par līdzekļu legālu izcelsmi! Tā tomēr atšķiras no nelikumīgas. 😉
Kas notiek tad, ja deklarētājs nepierāda izcelsmi, bet tā ir noziedzīga? NEKAS, jo likumā nav pateikts, kas vispār notiek ar līdzekļiem, kuru izcelsme, lai kādā tā arī būtu, netiek pierādīta.

Nulles likums!

Ja tā kārtīgi izanalizē, tad tas ir likums par noziedzīgā ceļā iegūtu līdzekļu legalizēšanu….

Foto no interneta.

 

Likumus nedāvina Dievs, likumus raksta cilvēki. Vārds ‘’likumīgi’’ nenozīmē to pašu, ko vārds taisnīgi. Ja noziedznieku banda kādā valstī sagrābj varu, bet tas var notikt pat vēlēšanu ceļā, tad viņi izdod likumus, kas izdarītos noziegumus akceptē un salaupīto legalizē. – Andris Kolbergs.

One thought on “Tiesiskuma imitācija – 0 deklarācija!

  1. Nekādi neizdodas Latvijas likumdevējam saprast jebšu ieraudzīt, jebšu vienkārši nepietiek drosmes, pieņemt likumu, kurā būtu paredzēts no kaut kāda līmeņa, piemēram 2000,-LVL (Anglijā tās ir 500,- mārciņas, ar kurām skaidra nauda Tu pat nevari šķērsot robežu, neuzrādot, kur esi ņēmis tās 500,- mārciņas), pienākums uzrādīt šo ienākumu avotu, bet galvenais – to spēt pierādīt (ar dokumentiem – mantojuma apliecības, tiesu spriedumi, darījumi – dāvinājumi, pirkumi, citi līgumi (arī uzņēmuma). Ja persona nespēj pierādīt savu naudas vai mantas līdzekļu legālu izcelsmi, tiem jābūt atsavinātiem valsts labā ka nelegāli ienākumi. Vienkārši? Jā. Bīstami? Jā. Iespējams tieši tāpēc tik grūti saprotams un ieviešams valstī, kurā valda faktiski krimināli politiski grupējumi.
    Jāpiekrīt Dacei, ka konkrētais likums šādā redakcijā ir 0 likums ar tieši tādu arī tā vērtību labākajā gadījumā, ja ne kā vienmēr nesīs tikai zaudējumus valstij.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s