Par pamatiem jeb fundamentu

Nesaprotot sīkumus, Tu nesapratīsi lielo un, saprotot tikai lielo, Tu neizpratīsi sīkumus.

Aksioma.

_______

Latvijā mēģina tapt it kā jauna koalīcija. Bet tā tapšana buksē. Jautājums kāpēc?

Ilgi domāju vai rakstīt savas pārdomas vai nē, bet beigās izšķīros par domu piefiksēšanu rakstveidā.

Atbildot uz uzdoto jautājumu, ir jānoskaidro pamatjautājumi, kas manuprāt būtu:

 • Kā Latviju izprot un redz katrs no ievēlētajiem cilvēkiem Saeimā atsevišķi un kā to pārstāvētais politiskais spēks?
 • Kā izprot latviskumu Latvijā esošie politiskie spēki?
 • Kurš no politiskajiem spēkiem domā par latvisku Latviju? Vai kāds maz saprot, ko nozīmē būt latviskam? Kā par igaunisku Igauniju, lietuvisku Lietuvu, francisku Franciju, vācisku Vāciju, krievisku Krieviju domā šajās valstīs pie varas esošie…?
 • Ko saprot ar vārdu “tiesiskums” jaunie parlamentārieši un kā to saprot vecie? Vai ir kāda atšķirība?
 • Kas ir parlaments? Kāda ir tā jēga? Vai parlaments=Saeima=likumdevējs vispār lemj kādus citus jautājumus kā tiesiskuma?
 • Kas tad vispār ir  tiesiskums?

Un, ja jau runājam par tiesiskumu, tad sāksim ar pašu elementārāko un pamanāmāko tiesiskuma izpausmi –

 • Kurš no politiskajiem spēkiem iestājās PAR Satversmes vismaz pirmo 4 pantu:1.Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
  2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
  3. Latvijas valsts teritoriju starptautiskos līgumos noteiktās robežās sastāda Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale.
  4.Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.

  (15.10.1998. likuma redakcijā, kas stājas spēkā 06.11.1998.)” realizēšanos dzīvē, ne tikai uz papīra? 
 • Kurš tā patiesi izprot un izpratīs no jaunajiem/vecajiem parlamentāriešiem dodamo solījumu Latvijas tautai: “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.” /Satversmes 18.pants/ ? Un vai jau tagad, “saskaņojot” jauno koalīciju, vēl pirms solījuma došanas, solījums jau netiek turēts?
 • Kādēļ tiek koķetēts ar Latvijas valsts vēsturi un Latvijas tautas izlietām asinīm Latvijas valsts pastāvēšanai? Kas ir devis tiesības kādam ar to vispār tirgoties?
 • Lūk šī diņģēšanās par Latvijas okupāciju un okupantiem Latvijā ir nāvīgi pretīga, jo ir kretīniski stulba. Veiksim elementāru analoģiju – ja kāds neatdzīst, ka es esmu sieviete, vai tādēļ es neesmu sieviete? Un kurš gan ir tiesīgs savu gribēšanu vai negribēšanu uzskatīt mani par sievieti, uzspiest man par saistošu? Sieviete ir sieviete un vīrietis ir vīrietis. Tā pat kā Latvija tika okupēta un Krievija ir PSRS tiesību (un pienākumu) mantiniece. Tā paša PSRS, kas okupēja Latviju. Tas ir fakts. Vispārzināms fakts par ko NAV jādiskutē. Un tā būtu tiesiskuma ievērošana, nediskutēšana par vispārzināmiem faktiem.
 • Pirms skriet sadarboties ar Krieviju (SC faktiski ir Krievijas interešu pārstāvis Latvijā nevis Latvijas pilsoņu interešu pārstāvis Latvijā), atgādiniet un atsauciet atmiņā  sev kādu solījumu vai starptautisku līgumu, nerunājot jau par pašu pieņemtiem likumiem, kurus Krievija jebkad ir ievērojusi un pildījusi ne tikai pret citām valstīm, bet kaut vai tikai pret saviem pilsoņiem? Ja spēsiet nosaukt – tas būs unikāli.
 • Un visu beidzot – kurš no pie varas esošiem JEBKAD ir iestājies par likumu ievērošanu – faktisku tiesiskumu? Un ja ir, tad kā tas ir izpaudies vai izpaužas tagad?

Mētāšanās ar pamatvērtībām jeb fundamentālām vērtībām un vārdiem “tiesiskums”, “mīlestība”, “brīvība”, utt., liecina par vieglprātību, tuvredzību un nespēju uzņemties atbildību jeb – tukša muca tālu skan.  Izskatās, ka lielākā daļa politisko spēku grib tālu skanēt, gluži kā pati Krievija ar savu demokrātiju.

Patriotisms ir valsts ilgtermiņa pastāvēšanas pamats. Kamēr vien tauta saimniekos savā zemē, tikmēr būs miers. Karš rodas un sākas, kad kāds grib ienākt Tavā mājā un diktēt savus noteikumus, nevis ievērot Tavējos. Tikai katram pašam ir tiesības izlemt vai būt saimniekam vai kalpam savā mājā.

Merkantīlisms vienmēr ir īslaicīgu vēlmju apmierināšana, kas vienmēr līdzi nes ļoti smagas sekas, ko pasaule sauc par krīzēm. Bet šīs krīzes nevar pārvarēt, vadoties atkal pēc merkantīliem uzskatiem.

Ekonomika var pastāvēt bez valstiskuma, bet valstiska ekonomika nevar pastāvēt bez patriotisma. 

Atbildot uz jautājumu – Kā patrioti ir pie varas esošie? – un uz visiem pārējiem augstāk minētajiem jautājumiem, mēs katrs un visi kopā spēsim rast atbildi uz jautājumu kāpēc buksē koalīcijas veidošana. Un  vai vispār tā patiesi buksē?

Aicinu aizdomāties, domāt un vērtēt.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s