Kam nauda seko vai kurp tā dodas?

Atkal domas kavējas pie jautājuma “Izglītība” un pie ieviešamā jaunuma ar skaļo saukli “Nauda seko skolēnam!”. Un neliek man mieru šis sauklis, šī graciozā devīze, kas sava īsuma vai neloģiskuma (kā nedzīvs priekšmets var veikt dzīvas būtnes darbību – sekošanu?) dēļ liek tai neticēt. Vai kārtējie meli ar īsajām kājām?

Viss jau būtu feini ar to ideju, ka nauda seko skolēnam, ja kaut vai IZM zinātu cik ir bērnu šajā valstī? Cik skolēnu it kā zin, bet cik skolas vecuma bērnu ? Cik ir to skolas vecuma bērnu, kuru Satversmē garantētās tiesības uz izglītību netiek garantētas? Kur dodas un dosies tā naudiņa, kurai būtu jāseko šiem bērniem? Cik ir to skolēnu, kas mācās latviešu skolās, cik skolnieku pilsoņu? Vai naudai ir jāseko ārvalstniekiem vai nepilsoņiem, kas mācās valsts skolās? Ko tad īsti finansēs? Un kur aiziet tā nauda, kurai būtu jāseko skolniekiem pilsoņiem, kuriem nav iespēja līdz skolai nokļūt vai, kura vietā šīs sistēmas izaugumi(bāriņtiesas, bērnunami) ir izlēmuši, ka viņam skola nav vajadzīga?
Naudai taču būtu jābūt paredzētai uz konkrētu valstī esošo skolas vecuma bērnu skaitu, kuru – ir iespējams prognozēt, vismaz 6 gadus uz priekšu… Tādējādi plānojot finansējuma izlietojumu pietiekami racionāli, lai virzītos uz progresu.
Bet, ko Jūs? – Atkal tiek veidotas kādas Gogoļa mirušās dvēseles, tik nu jau skolnieku veidolā.

NEVIENS šajā valstī, absolūti neviens, nezin cik ir iedzīvotāju, balstiesīgo vēlētāju, kur nu vēl skolas vecuma bērnu!
“Nauda seko skolēnam”, visticamāk, ir kārtējā kretīniskā shēmiņa nodokļu maksātāju naudiņas iepludināšanai privātās kabatās…

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s